Wynajem busa – czy to się opłaca?
02.02.2323

Pytanie o to, czy wynajem busa się opłaca, to w gruncie rzeczy pytanie o opłacalność podróżowania samochodem z licznymi udogodnieniami skonfigurowanymi z myślą o długich trasach, o bezstresowe podróżowanie z dziećmi i dużą ilością bagaży oraz o koszty tego komfortu – całkiem wymierne, finansowe oraz emocjonalne. Powiedzmy od razu: opłaca się wynająć busa. Dlaczego?

Opłaca się być bezpiecznym

Busy osobowe we flocie Romaxa to siedmioosobowe modele w dłuższych wersjach, którego funkcjonalność porównywalna jest do modelu dziewięcioosobowego, a komfort prowadzenia wyczuwalny jest nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych i drogowych.

Bezpieczeństwo prowadzenia busów gwarantowane jest przez:

  • ABS (ang. Anti-Lock Braking – system zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania, dzięki czemu nawet przy silnym naciśnięciu hamulca auto nie wpadnie w poślizg),
  • EBD (ang. Electronic Brakeforce Distribution – elektroniczny rozkład siły hamowania),
  • EBA (ang. Emergency Brake Asisst – jego działanie ratuje nas w sytuacjach, gdy pedał hamulca nie jest wciśnięty z odpowiednią siłą; EBA współpracując z systemem ABS bezpiecznie zatrzymuje pojazd przed przeszkodą).

Wszystkie nasze samochody mają tempomat, liczne czujniki (deszczu, zmierzchu, cofania) oraz nawigację, dzięki której poradzisz sobie na trasach krajowych i zagranicznych. Mają też ograniczniki prędkości, dzięki którym nie przeszarżujesz na autostradzie.

Odbierając od nas busa masz pewność, że ma on ubezpieczenie OC, AC, NW i Assistance. Zakres odpowiedzialności zawsze określają Ogólne Warunki Ubezpieczenia, do przestrzegania których się zobowiązujesz. Potwierdzenie ubezpieczenia otrzymujesz wraz z dowodem rejestracyjnym. Jeśli planujesz podróżować po krajach nieobjętych posiadanym już przez wynajmującego ubezpieczeniem w ruchu zagranicznym, musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie Assistance za własne pieniądze.

Opłaca się podróżować z dziećmi bez stresu

System mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX – jest o wiele bezpieczniejszy niż standardowe przypinanie fotelika zwykłymi pasami bezpieczeństwa – to spokojna głowa w kwestii bezpieczeństwa najmłodszych uczestników wyjazdu. System ten zmniejsza ryzyko nieprawidłowej instalacji dzięki specjalnym oznaczeniom, a stałe połączenie fotelika samochodowego z pojazdem ogranicza siłę oddziałującą na malucha w przypadku nagłego hamowania.

W czasie długiej podróży dzieci się nudzą? Nie w busach Romax – w naszych samochodach mogą skorzystać z gniazd USB i podpiąć smartfon albo tablet, oglądać filmy, grać, słuchać muzyki czy relacjonować przebieg podróży w mediach społecznościowych.

Opłaca się podróżować komfortowo

Dużo miejsca dla siebie (przypomnij sobie ile miejsca na nogi i przyjęcie w miarę wygodnej pozycji masz na tylnej kanapie swojej osobówki, kiedy podróżujecie całą rodziną…), obrotowe i podgrzewane fotele, rozkładany stolik kawowy, mocno przyciemniane szyby – najdalsza podróż może być po prostu komfortowa. Nie tylko: nieuciążliwa, ale po prostu wygodna, przyjemna.

Komfort dotyczy także kierowców: za kółkiem siąść może zarówno najemca busa, jak i każda osoba, która ma przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisę OC i zaświadczenie o wynajęciu samochodu. Oznacza to, że możecie zmieniać się w trasie bez konieczności robienia długich postojów.

Opłaca się zabrać ze sobą, wszystko, co nam potrzebne

Nie opłaca się natomiast kłócić przed wyjazdem i zadawać sobie nawzajem pytań w stylu:

  • „jedziemy na tydzień czy pół roku?”
  • „a po co ci to?”
  • „więcej tych tobołów nie macie?”
  • „a gdzie to się wszystko ma zmieścić?”

Nasze busy dają możliwość zamontowania boxa dachowego i przewiezienia w nim wszystkiego, co nie zmieści się wewnątrz samochodu. To szczególnie istotne podczas wyjazdów urlopowych, kiedy zabieramy ze sobą sprzęt narciarski czy pływacki.

Opłaca się podróżować taniej

Kiedy busem podróżuje rodzina, nie ma problemów z kalkulacją i rozliczeniem kosztów. Jeśli jednak jedziemy grupą znajomych albo współpracowników, po prostu nas to nie ominie. Jadąc jednym samochodem zamiast dwoma czy trzema podróżujemy taniej: raz płacimy za parking, raz uiszczamy opłaty autostradowe albo kupujemy jedną winietę, raz tankujemy. A kiedy trzeba koszty podzielić na 7 lub 9 – dzielimy i sprawa załatwiona.

Opłaca się stworzyć w podróży radosną atmosferę

Wiadomo: w grupie raźniej. Można pogadać, pośpiewać, zaplanować, co będzie się robiło, kiedy już dojedziemy. Zrelaksowani pasażerowie to zrelaksowany kierowca – podróż przebiega spokojnie, bezpiecznie i bez zbędnych napięć.

 

Tak, wynajem busa osobowego naprawdę się opłaca. Nie stawaj na głowie, żeby upchnąć do swojej osobówki całą rodzinę, przyjaciół, współpracowników oraz bagaże. Już dziś zarezerwuj busa na planowany wyjazd pisząc do nas na adres biuro@romaxwynajem.pl albo dzwoniąc pod numer 690 660 095.