Wynajem długoterminowy busa

Wynajem długoterminowy uważany jest za najbardziej opłacalną formę najmu samochodów dla dużych firm, ale także mikro i małych przedsiębiorców a nawet klientów indywidualnych.

Usługa ta, określana też mianem leasingu operacyjnego z obsługą (ang. Full Service Leasing – FSL), różni się od tzw. klasycznego leasingu finansowego samochodów przede wszystkim tym, że w miesięcznych ratach nie spłaca się całej wartości auta, a jedynie ponosi koszty jego użytkowania w okresie wynajmu. Można powiedzieć, że koszt wynajmu długoterminowego to różnica między ceną zakupu nowego samochodu i jego wartością w momencie zakończenia obowiązywania umowy najmu plus cena usług dodatkowych.

Jak podaje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów,

na koniec pierwszego kwartału 2022 r. łączna flota samochodów w wynajmie długoterminowym urosła w Polsce o 9% r/r. Oznacza to, że tempo rozwoju branży cały czas szybko rośnie i obecnie znajduje się już na poziomie zbliżonym do okresu sprzed pandemii koronawirusa.

Co przesądza o atrakcyjności wynajmu długoterminowego?

  • Zmiana mentalności kolejnych pokoleń kierowców: nie zawsze ważne jest posiadanie samochodu na własność – nie dla każdego auto jest oznaką statusu społecznego, często ma ono po prostu wyłącznie walor urządzenia niezbędnego do wykonywania obowiązków zawodowych.
  • Usługa najmu długoterminowego jest wygodna i prosta, a ceny są niższe od alternatywnych sposobów finansowania wypożyczonego auta.
  • Brak opłaty wstępnej (kaucji) oraz stała wysokość raty przez cały okres wynajmu to niezaprzeczalne zalety w czasie inflacji.
  • Wynajem długoterminowy jest równie opłacalny, gdy w grę wchodzi jeden samochód, jak i wówczas, gdy decydujemy się w ten sposób zorganizować pokaźną flotę.
  • Przy wynajmie długoterminowym nie troszczysz się o sprawy związane z ubezpieczeniem czy eksploatacją samochodu. Wszystkie pojazdy są ubezpieczone przez najemcę, zajmuje się on także przeglądami i naprawami.

Wynajem długoterminowy samochodów stale rośnie, a rynek wciąż nie jest nasycony, co pozwala małym firmom rodzinnym takim jak Romax z optymizmem patrzeć w przyszłość. I obok wynajmu busów na długie wyjazdy rodzinne i firmowe oferować także auta w systemie wynajmu długoterminowego.

Specjaliści są zdania, że w najbliższych latach wynajem długoterminowy w Polsce będzie miał zbliżony udział w rynku pojazdów służbowych do Europy Zachodniej, dlatego Romax bez obaw angażuje się w kolejny rodzaj działalności.

Decydując się na wynajem długoterminowy powinieneś brać pod uwagę nie tylko wysokość raty przez cały okres najmu, ale przede wszystkim relację ceny do zakresu i jakości świadczonych usług.

Zasady współpracy między firmą Romax a Klientem oraz zakres usług dodatkowych, zawsze są dokładnie opisane w zawieranej umowie. Jesteśmy otwarci na negocjacje i wszystkim naszym Klientom zalecamy stworzenie szczegółowej listy potrzeb w zakresie wynajmu długoterminowego i usług dodatkowych, co znacznie ułatwia optymalne formatowanie umów.