Wynajem busa za granicę

Chcesz wyjechać na zagraniczne wakacje? Międzynarodową konferencję naukową albo targi branżowe? A może masz ochotę odwiedzić rodzinę, która jakiś czas temu wyemigrowała do jednego z krajów Europy? Wyjazd za granice Polski busem osobowym wynajętym w firmie Romax jest możliwy!

Specjalnie dla Ciebie sporządzimy odpowiednią umowę najmu. Sprawdź tylko, czy nie będziesz zobowiązany do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Assistance – jeśli nasze ubezpieczenie nie obejmuje kraju, do którego się wybierasz, musisz to zrobić na własny koszt.

Pamiętaj też, że jeśli przepisy państw, przez które i do których będziesz podróżował, dotyczące samochodu bądź jego wyposażenia, są inne niż w Polsce, jesteś zobligowany do przystosowania busa i jego wyposażenia do tych przepisów. Tak, robisz to także na własny koszt.

Co zyskujesz wynajmując busa osobowego na czas podróży za granicę?

Do Twoje dyspozycji oddajemy komfortowe pojazdy wyposażone w:

  • komputer pokładowy,
  • czujnik deszczu,
  • czujnik zmierzchu,
  • czujniki cofania,
  • kamera cofania,
  • system start stop,
  • tempomat,
  • ABS (ang. Anti-Lock Braking – system zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania, dzięki czemu nawet przy silnym naciśnięciu hamulca auto nie wpadnie w poślizg),
  • EBD (ang. Electronic Brakeforce Distribution – elektroniczny rozkład siły hamowania),
  • EBA (ang. Emergency Brake Asisst – jego działanie ratuje nas w sytuacjach, gdy pedał hamulca nie jest wciśnięty z odpowiednią siłą; EBA współpracując z systemem ABS bezpiecznie zatrzymuje pojazd przed przeszkodą).

Wszystkie nasze pojazdy wyposażone są w odbiorniki GPS działające na terenie Polski i Europy.

Odbierając kluczyki do auta możesz mieć pewność, że jest ono czyste, zatankowane, ubezpieczone, sprawne technicznie oraz w stanie umożliwiającym jego prawidłową eksploatację.

Wynajem busów dla osób z polskim i zagranicznym dowodem tożsamości

Jeśli jesteś Polakiem ruszającym w podróż zagraniczną, oczekujemy, że okażesz nam ważne od minimum 12 miesięcy i honorowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy oraz ważny dowód osobisty.

Jeśli jesteś obywatelem innego kraju należącego do Unii Europejskiej, oczekujemy, że okażesz nam dokument potwierdzający tożsamość zgodnie z prawem krajowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli mieszkasz poza UE, niezbędny będzie ważny paszport. W obu przypadkach Twoje prawo jazdy musi być ważne przez cały okres trwania najmu pojazdu.

Co w razie nieprzewidzianego wydłużenia podróży?

Mamy świadomość, że podróż zagraniczna może ulec nieprzewidzianemu wydłużeniu. Nie obawiaj się – opóźnienie w zwrocie pojazdu do 2 godzin jest bezpłatne, a zwrot pojazdu po tym czasie powoduje jedynie naliczenie opłat za następną dobę najmu. Dopiero niezastosowanie się do terminu zwrotu określonego w umowie przy jednoczesnym braku zgłoszenia zamiaru przedłużenia najmu, uznane będzie za samowolne, bezprawne używanie pojazdu i będzie skutkowało powiadomieniem Policji o przywłaszczeniu pojazdu.