Wynajem busa na zimowy wypad
23.01.2323

Planując wyjazdy w okresie zimowym coraz częściej decydujemy się na zostawienie własnego samochodu w garażu i wynajem busa. Dlaczego busa, a nie zwykłej osobówki? Odpowiedź jest prosta: zimowe wypady na narty mają charakter rodzinny i towarzyski. Zamiast dwóch-trzech samochodów osobowych, lepiej wynająć auto dziewięcioosobowe i podróżować w pełnym składzie. Nie dość, że wszystkim jest raźniej, to jeszcze mamy możliwość zmieniania się za kierownicą.

Perfekcyjne przystosowanie do warunków drogowych i pogodowych

Busy przystosowane do przewozu większej liczby osób uwzględniają zarówno komfort i bezpieczeństwo osób dorosłych i dzieci, jak i konieczność zabrania ze sobą dużej liczby bagaży. Zimą, obok walizek, wieziemy ze sobą także sprzęt narciarski albo snowboardowy – deski, kije, buty, kaski, kombinezony – oraz łyżwy i sanki dla dzieci. Dobrze wyposażony bus (system mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX, box dachowy, łańcuchy śniegowe na opony) jest komfortowy i bezpieczny dla pasażerów i może bez problemu pomieścić wszystkie bagaże.

Tak, w okresie zimowym busy na wynajem są perfekcyjnie przystosowane do warunków drogowych i pogodowych: to najnowsze modele samochodów, które mają wszystkie systemy wspomagające bezpieczne hamowanie w ekstremalnych warunkach (ABS, EBA, EBD) oraz nawigację GPS działająca na terenie Polski i Europy. Bezpieczna jazda jest więc możliwa także w czasie śnieżycy, na kiepsko utrzymanych drogach czy w nieznanym terenie w zapadającym zmroku – w takich okolicznościach dodatkowo kierowcę wspierać będą: czujnik deszczu, czujnik zmierzchu oraz czujniki cofania wraz z kamerą cofania. Jeśli podróżowałeś już zimą własnym samochodem osobowym, ale z uwagi na przewożony sprzęt narciarski czy snowboardowy były to podróże mało komfortowe, zostaw auto w garażu i wynajmij siedmio- lub dziewięcioosobowy bus. Przedstaw nam listę elementów wyposażenia, które dają Ci poczucie bezpieczeństwa, a my zaproponujemy odpowiadający Twoim wymaganiom model samochodu.

Nie zmieniłeś opon we własnym samochodzie? Nie ryzykuj!

Czasem bywa tak, że nie zdążyłeś wymienić opon na zimowe i nie masz już czasu na przegląd, a termin zaplanowanego zimowego wyjazdu zbliża się wielkimi krokami. Nie ryzykuj! W dobrej wypożyczalni zawsze podstawiany jest pojazd sprawny technicznie, czysty i zatankowany, w stanie umożliwiającym jego prawidłową eksploatację. Jeżeli samochód zostanie wyłączony z ruchu z przyczyn od Ciebie niezależnych, a ewentualna naprawa nie będzie możliwa w ciągu 48 godzin, przysługuje Ci prawo do zastąpienia uszkodzonego pojazdu innym o podobnym standardzie (lub w przypadku braku takiej możliwości zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres najmu).

Oczywiście busa nie da się wynająć z dnia na dzień. Planując wyjazd w sezonie urlopowym, np. podczas ferii zimowych, warto pomyśleć o samochodzie z dużym wyprzedzeniem. Tylko wtedy ma się gwarancję wypożyczenia konkretnego modelu, spełniającego wszystkie nasze wymagania.

Bezstresowe podróżowanie z dziećmi

Jak wspomniano, busy mają system mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX, gwarantujący stałe połączenie fotelika samochodowego z pojazdem, co ogranicza siłę oddziałującą na malucha w przypadku nagłego hamowania. W warunkach zimowych ten rodzaj mocowani jest o wiele bezpieczniejszy niż przypinanie fotelika zwykłymi pasami bezpieczeństwa. Jeśli podczas podróży dzieci się nudzą, możemy skorzystać z gniazd USB i podpiąć smartfon albo tablet, żeby mogły skorzystać z rozrywki na urządzeniach mobilnych bez obaw o ich rozładownie, nawet jeśli utkniemy w korku.

Możliwość wyjazdu za granicę

Planując wyjazd za granice Polski, pamiętaj, że jest on dopuszczalny pod warunkiem uprzedniego wyrażenia zgody przez wynajmującego, dokonanego w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Jadąc na narty do państw nieobjętych posiadanym ubezpieczeniem w ruchu zagranicznym jesteś zobowiązany do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia assistance na własny koszt.

 

Masz jakiekolwiek wątpliwości związane z wynajmem busa na zimowy wypad na narty? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania: biuro@romaxwynajem.pl / 690 660 095.